Yazarlık Başvurusu İçin Tıklayın!!
Yozgat Desti kebabı “T” harfiyle yazıldığı da oluyor Yozgat Testi kebabı diye ama Yozgatlılar Desti kebabı derler.
Malzemeleri sıralamak gerekirse kaç kişilik yapacağınıza ve destinin büyüklüğüne göre miktarları orantılı olarak artırabiliriz. Bu malzemelerin organik olanlarına ulaşma imkanınız varsa daha lezzetli olacağı kesindir.
Malzemeler:
Bir(1) adet kum destisi
Üç(3) kilogram kuşbaşı eti (hafif yağlı koyun eti tercihimiz)
Bir(1) kilogram domates
Üçyüz(300) gram sarımsak
İkiyüz(200) gram sivribiber
İkiyüz(200) gram tereyağı
Tuz, Karabiber
Hazırlanışı:
Vahe’nin Sofrası Yozgat Desti kebabının yapılışı, hazırlanışı videosunu izleyebilirsiniz. Yazı videodan bağımsız olarak yazıldı videodaki malzeme miktarları farklılık gösterir.
Yozgat Desti kebabı malzemeleri, yapılışı ve sunumu
Merhaba bloğunuz güzel olmuş ellerinize sağlık. Nacizane önerim Yozgat hakkında daha fazla tanıtım yazısı, özellikle bilmeyenler için güzel yemek restoranlarının ve gezilecek mekanların anlatımı gerekiyor. Birde bloğunuza takip et butonu koyarsanız sizi devamlı takip edebiliriz inşallah..Bende beklerim sevgilerle..
akdağmadeni akdağmadeni kaplıca bozok bozok üniversitesi boğazlıyan kaplıca desti dinlenme eleştir eğitim eğlence gökyüzünden göç hamam huzur izleyin kaplıca kara mağara kaplıca kebabı kebap kule kuşbakışı mesafe milli osmanlı park resim saat saat kulesi saraykent kaplıca sarıkaya kaplıca sauna sağlık sorgun kaplıca sorun tarih tarihçe tartışma termal tesis testi türk hamam uzaklık video yemek yerköy kaplıca yozgat yozgatblog yozgat kaplıca yöresel çamlık