üst teklam

Yazarlık Başvurusu İçin Tıklayın!!

Sen Ne Yaptın Yozgat'a? Google

01 May 2015 Kategori: Sorunlar
1479 Görüntülenme 0 Yorum
Sen Ne Yaptın Yozgat'a?

Sen ne yaptın ki Yozgat’a birilerinin sihirli değnek ile dokunup Yozgat’ı anında geliştirmesini bekliyorsun!

Tesadüfen facebook da gezinirken kişilerin tartışmalarını yorumlarını okurken böyle bir yazı yazmak gereği duydum. Tartışma konusu belli “Yozgat göç veriyor ve kimse buna dur demiyor, Yozgat gelişemiyor..”

Yorumları okudum ve Yozgat’a yardım yapılmıyor, sürekli göç veriyor, sanayisi gelişmiyor, ve daha bir sürü şey. Ancak unutulan bir şey var ki sen bir şeyler yaptın mı Yozgat için? sende elini taşın altına koydun mu? Yoksa sadece etrafta sürekli Yozgat gelişmiyor, yok milletvekilleri çalışmıyor, hükümet yardım yapmıyor Yozgat sürekli göç veriyor dedin. şayet 2. yi dediysen zaten Yozgat’a en büyük darbeyi sen vurdun. Yozgat’ı kötülemekten başka ne yapıyorsun ki? yok Yozgat şöyle geri yok Yozgat böyle oldu yok göç veriyor diye diye insanları soğuttun Yozgat’tan, insanın aklını karıştırıyorsun. Yapma! iyilik yaptığını sanıyorsun ama zarardan başka bir şey yapmıyorsun.

Gel birde ben sana anlatayım Yozgat’ı..
Gitmişsindir büyük ihtimal büyük şehirlere oraların neyine aldanıyorsun merak ediyorum ne güzelliği seni cezbediyor, oralarda olup da Yozgat ta olmayan ney? İşsizlik dediğini duyar gibi oldum ama yanılıyorsun esnaf işçi bulamıyor Yozgat ta ilçelerinde haberin var mı? git esnafıma sor işçi bulamıyorum, bulsam bile çalıştıramıyorum diyecek sana, yoksa Yozgat ta verilen maaşımı beğenmiyorsun ama şu hesabı yapmayı unutuyorsun Yozgat ta kiralar ucuz, geçinmek kolay biliyor musun? Yozgat ta komşuluk var dostluk var haberin var mı? varsın büyükşehirler gibi olamasın ama sende bir darbe vurma Yozgat’a, bahaneleri başkaları üzerine atma suç sende de var unutma, sen ne yaptın Yozgat için onu söyle karalamadan başka, bir iş yeri açtın mı veya Yozgat ta çalıştın mı? Yozgat’a yatırım yaptın mı? yoksa toparlayıp tüm eşyalarını pılını pırtını sende taşındın mı başka şehire. Karalamadan başka bir şey yapmayacaksan Sus! bari hiç konuşma.

Siyasetle bağlantı kurmayın Yozgat ve ilçelerinde Akp belediye başkanı, Chp belediye başkanı, Mhp belediye başkanı, Refah, fazilet, Anap gibi birçok partinin belediye başkanı oldu ve bu partilerin bir kısmınındanda milletvekilleri çıkmıştı. Yani sadece Yozgat’ın gelişememesi siyasi olamaz çünkü her görüşten partiler zamanında temsil edilmişti. bu şu anlamada gelmesin siyasi olarak hiç mi etkisi olmadı denilemez ama herşeyi de siyasete bağlamak olmaz.

Bu yapılanları, olayları, duırumları eleştirmeme anlamına gelmiyor işte asıl nokta bu “Eleştir ama Karalama!

Sloganımız “Yeni Yozgat” olsun..
Gel yeni Yozgat’ı birlikte inşa edelim. Hepimiz elimizi taşın altına koyarak bir şeyler yapalım, maziden ders alalım ama maziye takılıp kalmayalım Yozgat’ın o kadar güzellikleri var ki bizler bile farkında değiliz birçoğunun. Gel Yozgat ı birlikte markalaştıralım, Akdağmadeni Ormanları ve Tarihi yapıları ile, Yozgat Çamlığı ile, Sorgun, Sarıkaya ve birçok ilçemizde ki Kaplıcaları ile, Türkiye’nin tam ortasında olması sebebinden ötürü ulaşımı ile, Üniversitesi ile, Gençleri ile, misafirperverliği ile, Bozok diyarının Yiğitleri ile…. markalaştıralım.

Bu yazıyı okuyanlardan isteğim görüşlerinizi aşağıdaki yorum aracılığı ile eksikleri, yanlışları eleştirmenizi ve beğendiyseniz etrafınızda ki kişilere okutmanızı rica ediyorum.

Etiketler: ,,,,,,
Yozgatblog - Yorumlarınızı Eksik Etmeyin Lütfen

"Sen Ne Yaptın Yozgat'a?" için 0 Yorum

Yorum Yazın

Yozgat Blog

Yozgatblog, Yozgat ili ve tüm ilçeleri hakkında gönüllü yazarlar aracılığıyla, doğal güzelliklerin, turistik ve gezilebilecek yerler hakkında paylaşımların yapıldığı, sorunların, önerilerin dile getirildiği, Yozgat'a dair her türlü bilgilerin, haberlerin, resimlerin.. yer aldığı sitedir... devamı için tıklayın