üst teklam

Yazarlık Başvurusu İçin Tıklayın!!

Ak Parti Yozgat Milletvekili Aday Adayları Google

27 Şub 2015 Kategori: Haberler
1965 Görüntülenme 0 Yorum
Ak Parti Yozgat Milletvekili Aday Adayları

AK Parti’den Yozgat milletvekili aday adaylığı için 5’i kadın 40’ı erkek toplam 45 kişi müracaat etti.
Yozgat’ta 45 kişi AK Parti’den milletvekili olabilmek için aday adaylık müracaatında bulundu.
AK Parti Yozgat İl Başkanı Harun Lekesiz, 2011 genel seçimleri öncesi 36 milletvekili aday adayının müracaatta bulunduğunu belirterek, “2015 seçimleri için ise 38’i birinci tercih, 7’si ise ikinci tercih olmak üzere toplam 45 milletvekili aday adayı partimize aday adaylık müracaatı yapmıştır” dedi.
Lekesiz, “Milletvekili aday adaylığının çokluğunu Yeni Türkiye mücadelesinde bizim de katkımız olması düşüncesiyle hareket eden kardeşlerimiz olduğunu düşünüyoruz. Milletvekili aday adayı profiline baktığımızdan her yaş grubundan kardeşimiz bulunmaktadır. Bu da AK Parti siyasetini ve yapılan hizmetleri bütün yaş grubundaki insanlarımızın benimsediğini, toplumda karşılık bulduğunu görüyoruz. Milletvekili aday adaylarımızın da aynı düşünce içerisinde bizim de bir katkımız olması düşüncesiyle aday adayı olması bizleri mutlu etti. Aday adaylarının çokluğu seçim öncesi teşkilatlarımızın ve kamuoyunu seçime hazırlayacak ve seçim çalışmalarında motive edecektir” diye konuştu.
Aday adayları için 1 Mart Pazar günü teşkilat temayül yoklaması yapılacak
Lekesiz, “Temayül yoklamasında aday adaylarımız değerlendirilmesi yapılacak, daha sonra genel merkezimizde üç kademeli oluşturulan komisyona gidecek. Alt komisyonda bütün adaylar değerlendirilecek, ara komisyon milletvekili sayımızın 2 katı kadar aday belirleyip üst kurula gönderilecek ve üst kurul da bir değerlendirme yaparak milletvekili adaylarımızı belirleyip 7 Nisan’da Yüksek Seçim Kuruluna teslim edecek” şeklinde konuştu.
Lekesiz, AK Parti olarak Yozgat’ta 4 milletvekili adayının hepsini meclise göndermeyi hedeflediklerini belirterek, AK Parti’nin Yozgat’ta 4-0 yapacağını sözlerine ekledi.
Yozgat’ı birinci tercih olarak tercih eden 38 milletvekili aday adayları şöyle sıralandı:

“Abdulkadir Akgül, Ayhan Çelik, Birsen Şöhret, Burhan Güvenç,
Cengiz Erbir, Derviş Burak Binici, Ertuğrul Soysal, Ertuğrul Erdal, Fadime Hepşen, Fahri Açıkgöz, Fatih Muratdağı, Hasan Özdemir, Hasan Hayri Doğruyol, Hüseyin Alp Doğan, İbrahim Neşeli, İskender Minar, İsmail Yılmaz, Mesut Mete, Metin Aksoy, Muhammet Emin Zararsız, Murat Şen, Mustafa Özdemir, Nesimi Gözübüyük, Nuriye Alar, Nurullah Nurdoğan, Osman Doğan, Osman Güneş, Ömer Aydoğmuş, Sabit Akdaş, Salim Kahramanoğlu, Satılmış Öz, Taner Demirer, Tuncay Şener, Vehbi Kılıç, Yaşar Erdem, Yusuf Başer, Yücel Daniş, Zeki Karatekin”

Etiketler: ,,,,,,,
« «
Yozgatblog - Yorumlarınızı Eksik Etmeyin Lütfen

"Ak Parti Yozgat Milletvekili Aday Adayları" için 0 Yorum

Yorum Yazın

Yozgat Blog

Yozgatblog, Yozgat ili ve tüm ilçeleri hakkında gönüllü yazarlar aracılığıyla, doğal güzelliklerin, turistik ve gezilebilecek yerler hakkında paylaşımların yapıldığı, sorunların, önerilerin dile getirildiği, Yozgat'a dair her türlü bilgilerin, haberlerin, resimlerin.. yer aldığı sitedir... devamı için tıklayın